Poprzednia

ⓘ Angelo Vincenzo Zani. 20 września 1975 otrzymał święcenia kapłańskie i został inkardynowany do diecezji Brescia. 7 stycznia 2002 został mianowany przez Jana Paw ..




Angelo Vincenzo Zani
                                     

ⓘ Angelo Vincenzo Zani

20 września 1975 otrzymał święcenia kapłańskie i został inkardynowany do diecezji Brescia. 7 stycznia 2002 został mianowany przez Jana Pawła II podsekretarzem Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

9 listopada 2012 Benedykt XVI mianował go sekretarzem tej dykasterii, podnosząc go do godności arcybiskupa tytularnego Volturnum. Sakrę biskupią otrzymał 6 stycznia 2013 w bazylice św. Piotra na Watykanie z rąk papieża Benedykta XVI.

15 grudnia 2012 mianowany przez Benedykta XVI członkiem Kongregacji Nauki Wiary.