Poprzednia

ⓘ Giuseppe Pinto. 1 kwietnia 1978 otrzymał święcenia kapłańskie i został inkardynowany do diecezji Conversano-Monopoli. W 1980 rozpoczął przygotowanie do służby d ..




Giuseppe Pinto
                                     

ⓘ Giuseppe Pinto

1 kwietnia 1978 otrzymał święcenia kapłańskie i został inkardynowany do diecezji Conversano-Monopoli. W 1980 rozpoczął przygotowanie do służby dyplomatycznej na Papieskiej Akademii Kościelnej.

4 grudnia 2001 został mianowany przez Jana Pawła II nuncjuszem apostolskim w Senegalu oraz arcybiskupem tytularnym Pandosia. Sakry biskupiej 6 stycznia 2002 udzielił mu papież Jan Paweł II. Był równocześnie nuncjuszem akredytowanym w Mali, Republice Zielonego Przylądka, Gwinei Bissau oraz delegatem w Mauretanii.

6 grudnia 2007 został przeniesiony do nuncjatury w Chile.

10 maja 2011 został przeniesiony do nuncjatury na Filipinach.

1 lipca 2017 został ogłoszony nuncjuszem apostolskim w Chorwacji.